PIRMAIS AEG

 Airsofta aizsākumi meklējami Japānā, 1970. gados. Paši pirmie airsoft ieroči dabojās ar manuālu atsperes atvilkšanu un pēc katra šāviena to bija nepieciešams atvilkt no jauna. Pagāja gandrīz 20 gadi līdz firma Tokyo Marui, kas ražoja gan airsoft ieročus un rotaļu mašīnas, pasauli iepazīstināja ar pirmo elektrisko airsoft ieroci, kurš mainīja airsoft sporta vēsturi -  airsoft ierocis, kuru darbināja ar  8,4V niķeļa baterijām, tas nozīmēja daudz vairāk šāvienu īsākā laikā. 

  
Pirmais AEG(Automatic Electric Gun) bija 1992. gada Tokyo Marui ražotais FAMAS F1. Šīs replikas darbības pamātā bija 3 zobratu mehānisms un motors, kuru darbināja baterija, lai atvilktu atsperi, kas nodrošināja gaisa kompresiju cilindrā un tā izplūdi, kā rezūlltātā 6mm plastmas lodīte spēja izšauties no stobra. Tieši pēc šīs inovācijas airsoft sports kļuva populārs arī rietumos.

040-2-900x536

 

 

Ir pagājuši 26 gadi un AEG darbības princips ir saglabājies, protams ar uzlabojumiem, bet tomēr, tas liek domāt, kas būs nākamais lielais solis airsoft attīstībā? 

PICATINNY VAI KEYMOD?

 Picatinny jeb RIS(Rail Interface System) tika izveidota 1980 gadā ASV, lai pie ieročiem varētu ērti piestiprināt optikas, rokturus, lukturus u.c. papildinājumus. Šī sistēma kļuva par standartu 1994. gadā un tika izplatīta un pielāgota mūsdienu šaujamieročiem visā pasaulē kā arī, protams, to replikām - airsoftā.  Tomēr pēdējos gados lielu popularitāti ir ieguvusi, 2012.gadā izveidotā "KeyMod" sistēma - pastobre ar caurumiem, kas atgādina atslēgas caurumu, sistēma sniedz daudz modulārāku aksesuāru stiprinājumu izvēli, ir vieglāka, jo izmanto mazāk matreālus. Pienāca 2014 gads un klajā nāca Magpul industrijas(pazīstami ar augstas kvalitātes polimēra detaļu ražošanu) M-Lok stiprinājumu dizainu, kas cieši līdzinājās KeyMod, bet vairāk paredzēta polimēra stiprinājumiem - garenas ailes visas pastobres garumā. Visi M-Lok stiprinājumi nāk komplektā ar "T" formas uzgriežņiem, kas ļauj stiprināšanu pie jebkura pastobres ailes gala, gluži kā KeyMod, bet papildus sakrīt arī ar polimēra pastobrēm. Šīs sistēmas ir viegli salīdzināt, tāpēc turpmāk vairāk par Picatinny un KeyMod.

PICATINNY/RIS RAIL

BH71QF01BK 1.8705121 std  STANAG 4694 NATO Accessory Rail 1

KEYMOD

9-263251 1Keymod slot

 

 

RIS stiprinājumi nederēs pie KeyMod sliedes, izņemot, ja tiek piestiprināts RIS segments. Speciāli paredzēti keymod stiprinājumi ir dārgāki, bet zemāka profila(bez RIS segmenta). Salīdzinot RIS pret Keymod - abas sistēmas ļauj novietot aksesuārus uz ieroča paredzētajās pozīcijās, RIS augšas, apakšas un abos sānos, kamēr keymod piedāvā novietot stiprinājumus arī 45grādu leņķī. Keymod sistēma kā iepriekš minēju ir zemāka profila un vieglāka un papildus sniedz komfortu to satverot rokā(nav aso stūru). Manuprāt keymod ir izdevīgāks risinājums, ja replikas pastobre ir garāka(~30cm/40cm), bet RIS labāk piemērota īsākiem izmēriem - uz pistolēm neredzēsim keymod stiprinājumu. Vizuāli RIS sliedes, manuprāt, izskatas daudz agresīvāk, bet keymod rada minimālisma sajūtu ieroča dizainā. Izvēloties starp abām opcijām nepieciešams pārdomāt kādus aksesūārus vēlies pievienot un kādu izskatu/funkcionalitāti meklē savai airsoft replikai.

M-Lok

airsoft-gi-15in-g4-mlok-rail-m4-b 51MogzsDN8L. SX300

SUITED SYSTEMS

taktiskais apgērbs "Airsofta veikalā" - Avotu ielā 64, Rīgā

 Airsofta veikala piedāvājumā parādījies salīdzinoši nesen tirgū ienākošais Latvijas militārais ražotājs Suited Systems, tapat pazīstams kā SRC Brasa. Suited Systems sevī apvieno augstāko kvalitāti, dizainu un profesionālu sērijas apģērbu.

Suited Systems piedāvātā 3 dienu patruļsoma sevī apvieno daudziem jau pazīstamo Cordura audumu ar pasaulē ļoti atzītām ASV ražotāja ITW Nexus sprādzēm un ļoti populāro Japāņu YKK ravējslēdzēju, šāda kombinācija ne vienmēr ir sastopama pat Latvijā pieejamo ārzemju ražotāju piedāvājumā un tā nodrošinās somas ilgo mūžu pat pie ekstremālākajiem apstākļiem.

Bargo ziemu gaidot Suited Systems klāstā ir pieejama otrā līmeņa termoveļa, kā arī lieliski otrā līmeņa kaujas krekli, kas ir lieliska alternatīva biezajām flīša jakām.  Piedāvājumā ir vēl dažādas lietas – uniformas, šalles, cepures - ienāc un apskaties!

   

  

Контакты

Роланд +371 29415744

info@airsoftizklaide.lv